Trending Tags
Азербайджан

Навчання для українських саперів проводитиме Азербайджан

Read Time:1 Minute, 37 Second

Азербайджан вирішив розширити допомогу для України. Зокрема, країна проводитиме тренінги для українських спеціалістів у сфері розмінування. Про це 10 серпня повідомило Міністерство внутрішніх справ за підсумками зустрічі заступника очільника МВС Богдана Драп’ятого з азербайджанською делегацією на чолі з послом Азербайджану в Україні Сеймуром Мардалієвим.

Загалом ідеться про чотири напрямки співпраці двох країн:

  • медико-психологічну реабілітацію для українських дітей, які постраждали внаслідок вторгнення рф;
  • реабілітацію військовослужбовців;
  • надання допомоги в енергетичному секторі;
  • післявоєнну відбудову.

Так, Азербайджан сприятиме й гуманітарному розмінуванню України.

“Наш досвід дуже цікавий для вас. Ми говоримо не лише про національні можливості, але й про міжнародні місії, до яких був залучений Азербайджан”, — зауважив Мардалієв.

Він анонсував новий пакет допомоги, в який увійде машина для механізованого розмінування.

Також посол розповів, що Азербайджан займатиметься відбудовою архітектурного центру і спортивного комплексу, розбудує новий мистецький центр для дітей, а також надасть медичне устаткування для госпіталю в Ірпені Київської області.

Замінування українських територій

Вторгнення росії призвело до створення в Україні найбільшого у світі мінного поля.

Станом на серпень 2023 року, як каже заступник голови МВС Драп’ятий, орієнтовно йдеться про 174 тисячі квадратних кілометрів потенційно забруднених мінами та іншими вибухонебезпечними предметами. Зокрема, близько 14 тисяч квадратних кілометрів — це акваторія річок, водойм та водосховищ, прибережних акваторій Азовського та Чорного морів, гідротехнічних споруд і морських портів.

Дослідження контент-маркетингової агенції Top Lead свідчить, що втрати української економіки через замінування полів щорічно сягатимуть до 800 мільйонів доларів.

Державна служба України з надзвичайних ситуацій створила інтерактивну карту територій, які потенційно можуть бути забруднені вибухонебезпечними предметами. Переглянути карту, повідомити про вибухівку чи мінування можна за посиланням.

Рятувальники попереджають, що нерозірвані снаряди можуть бути в покинутих будинках, просто неба, на полях, у лісах, на узбіччях доріг, дитячих майданчиках. Якщо ви виявили вибухонебезпечний або підозрілий предмет, не торкайтеся його, відійдіть принаймні на 100 метрів. Позначте місце палицею, одягом, камінням тощо. Попередьте інших людей поруч та повідомте про знахідку за номерами: 101 — ДСНС, 102 — поліція.

На сайті ДСНС можна знайти, який вигляд мають найпоширеніші вибухонебезпечні предмети.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Країна походження товарів Previous post Країну походження товарів в Україні визначатимуть за європейськими стандартам
Український парламент готує декриміналізацію порно Next post Український парламент готує декриміналізацію порно