Trending Tags
9 травня в Україні святкуватимуть День Європи

9 травня в Україні святкуватимуть День Європи. ВІДЕО

Read Time:2 Minute, 18 Second

Щороку 9 травня в Україні святкуватимуть День Європи замість Дня перемоги. Відповідний указ підписав президент Володимир Зеленський.Про це він сказав з нагоди Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939−1945 років.

“Сьогодні я підписав відповідний указ, і щороку із завтрашнього дня, 9 травня, ми будемо вшановувати нашу історичну єдність — єдність усіх європейців, які знищили нацизм та переможуть рашизм”, — сказав український президент.

Він пояснив, що тепер цього дня в Україні відзначатимуть День Європи, яка підтримує громадян країни усі дев’ять років російської агресії у Криму та на Донбасі, а також 439 днів повномасштабного вторгнення.

“Це буде День Європи, яка допомагає нам боротися за всіма напрямками: на полі бою зброєю, на дипломатичній передовій — рішучістю, проти ракетного терору та зимового блекауту, в економіці та на юридичному фронті. Це буде День Європи — нашої союзниці. Яка ніколи не називає Україну “вигаданим” чи “штучним” утворенням. І яка дає нам свою зброю, щоб ми могли захистити себе та її – нашу Європу”, — зазначив Зеленський.

Він наголосив, що єдність на європейському континенті «наближає нас до святкування першого дня нашого миру”.

“Чесна пам’ять про минуле завжди зміцнює віру у майбутнє. Сьогодні, віддаючи належне найважливішій перемозі ХХ століття, ми всі чекаємо та наближаємо новий великий день — нову перемогу. Нашої перемоги. День перемоги України Безумовно, спільної. Яку ми отримаємо разом із усіма, хто нам зараз допомагає. Ми пам’ятатимемо кожну державу і кожен народ, який став у боротьбі за свободу разом із нами. Ми ніколи не скажемо, що перемога могла відбутися без одного з них. Це буде загальний успіх, але я впевнений, що світ називатиме цей день однаково — День перемоги України”, — резюмував він.

Зеленський також наголосив, що подасть до Верховної Ради України законопроект, яким пропонується встановити 8 травня Днем пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939−1945 років.

“Ми ніколи не забудемо внесок українського народу у перемогу над нацизмом. І нікому не дамо стерти роль українців у цій перемозі, наших людей того покоління, про яке зберігаємо пам’ять майже в кожній нашій родині”, — сказав президент.

8 травня 1945 року набув чинності Акт про капітуляцію Німеччини, підписаний напередодні — 7 травня о 2:41 ночі за центральноєвропейським часом у французькому місті Реймс.

Відтоді саме 8 травня у світі відзначають як День Перемоги в Європі (V Day), адже капітуляція Німеччини поклала край війні на континенті.

А з 2005 року світ відзначає 8−9 травня ще і як Дні пам’яті та примирення — на знак данини пам’яті всім жертвам Другої світової війни.

Україна долучилася до цієї традиції в 2015 році, коли тодішній президент Петро Порошенко підписав відповідний указ.

Радянський Союз та країни соціалістичного табору святкували як День перемоги саме 9 травня через примхи Москви та історичні обставини капітуляції Третього Рейху після завершення Другої світової війни в Європі.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Previous post How to choose a humidifier
Дитина поскаржилася у поліцію на маму, яка вкрала її цукерки Next post Дитина поскаржилася у поліцію на маму, яка вкрала її цукерки. ВІДЕО