Trending Tags

Фрезерна обробка – фрезерування

Read Time:1 Minute, 23 Second

Фрезерна обробка різних матеріалів

Фрезерна обробка (фрезерування, фрезерні роботи) – це обробка матеріалів (дерева, металу) різанням фрезою. Фреза – це багатолезовий інструмент у формі тіла, що обертається з гострими зубцями.

Фрезерна обробка можлива лише за наявності двох важливих об’єктів – фрези та заготовки. Сучасні фрезерні верстати вирізняють високу продуктивність і навіть наявність системи ЧПУ.

Залежно від положення робочого інструменту верстата розрізняють вертикальне та горизонтальне фрезерування. У промислових умовах найдоцільніше використовувати універсальне обладнання, завдяки якому деталь можна обробляти навіть під кутом.

Тип фрези визначає обробку:

  • кінцеву – канавки, наскрізні та звичайні пази, “вікна”;
  • торцеву – фрезерування великих поверхонь;
  • периферійну або фасонну – шестірні, черв’ячні передачі.

За напрямком обертання фрези розрізняють попутне (так зване “під зуб”) та зустрічне (простий – “на зуб”) фрезерування. На практиці активно використовують обидва види фрезерної обробки. Чорнове фрезерування виконується за рахунок зустрічного руху фрези та заготовки, чистове – за рахунок попутної подачі.

Фрезерна обробка, крім виробничої сфери та металообробки, використовується в наступних галузях:

  • зовнішня реклама – створення деталей світлових коробів, табличок, логотипів, плоских букв, об’ємних символів, цінників та підставок;
  • виробництво предметів інтер’єру та меблів – виготовлення фасадів, елементів декору, зняття фасок, різання за контуром;
  • виготовлення прес-форм, кліше, штампів, шаблонів та лекал, рельєфних зображень і навіть інкрустація матеріалів;
  • виготовлення на основі перфорованих ґрат індивідуальних виробів для декоративного оздоблення батарей, підвісних стель, вентиляційних елементів.

Фрезерні роботи – це сфера діяльності, в рамках якої доводиться суворо дотримуватися високих вимог до ювелірної точності, допуски та посадки. Справа в тому, що фрезерувальнику часто доводиться стикатися з необхідністю обробки краю і навіть створення мікроскопічних деталей для літакобудування.

Короткий підсумок

Фрезерні роботи – це сфера діяльності, яка потребує відповідної освіти та досить високої кваліфікації. Саме тому виконувати складні деталі навіть за допомогою сучасних верстатів з ЧПУ можна лише за наявності знань та досвіду.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Previous post Преимущества электронных книг и минусы
Next post Аренда квартиры — идеальный вариант для молодежи