Багато людей час від часу замислюються над тим, щоб докорінно змінити своє життя і стати іншою людиною. Для кожного в цьому є свої причини. А що означає стати іншою людиною? Адже практично щодня ми чуємо те, що всі люди є різними, але рівними. Рівність – загалом досить цікаве та конфліктне питання. Але ж повернемося до бажання стати іншою людиною. Чи раціонально воно? Чи дійсно варто ставати іншою людиною? Може, спершу спробувати хоча б стати людиною?
Останнє питання можна вже з повною впевненістю зробити девізом розвитку нашого століття. Стати людиною. Якщо розглядати це питання ні з погляду біології, а щодо формування духовних, моральних цінностей, то може з’ясуватися, що справді людей як таких на планеті Земля практично не існує. Скажіть – песимістично. Та ні, реалістично. Але це так.
З погляду біологів, всі люди є набором певних клітин, які формуються в організм. Ними ж прийнято стверджувати, що людська особина – це тварина. І не можна з цим не погодитись. Але хотілося б додати до цього деяку ремарку: людина дійсно є твариною в тому випадку, якщо вона:
- не являє собою нічого як особистість;
- не наповнена духовністю;
- світоглядними якостями та іншими супутніми ознаками.
Недарма ті самі науковці стверджують, що людина є найрозумнішою істотою планети Земля. Варто задуматися над тим, навіщо людині дано мозок і навіщо він наділений умінням мислити.
Розвиток людини – це, насамперед, розвиток її мозкової діяльності, у процесі якої формувалися відділи мозку і відточувалися їхні функції. Мислення – найяскравіший результат цього розвитку.
Оскільки весь світ розвивається циклічно, така формула є застосовною і для обґрунтування системи розвитку людини. Твердження науковців про те, що сформована в давніх цивілізаціях лімбічна система мозку – перша з усіх, що сформувалася, знайшла своє відображення в людях сьогодення.
Відповідно до принципів роботи даної системи людина, перш за все, дбає про задоволення своїх твариних потреб і існує на інстинктивному рівні. Як популярна останнім часом фраза “Думай серцем!” Вчитися думати серцем треба, жити, підкоряючись не інстинктам, а розумним принципам – треба!
Звичайно, домінування лімбічної системи у сучасної людини не настільки виражене, як у стародавньої. Але якщо не надавати цьому значення і не робити ніяких рішучих дій, її вплив буде постійно збільшуватися, що і призведе до остаточної деградації суспільства.
Average Rating