Trending Tags

Як знайти роботу: вірно складаємо резюме

Read Time:2 Minute, 44 Second

Принципи побудови ефективного резюме

Здавалося б, немає нічого складного у написанні звичайного резюме. Існує купа сайтів, з яких можна завантажити зразок чи бланк. Просто заповнюєш форму – можна відправляти. Якщо ви дієте саме так, то шансів отримати бажану посаду у вас не так вже й багато. Є свої премудрості у складанні резюме. Вам слід їх врахувати. І тоді роботодавець буде позбавлений можливості вам відмовити.

Відкиньте шаблони та стандарти!

Потенційний наймач переглядає цілу купу документів, які як краплі води схожі між собою. Ви повинні вигідно виділити себе на їхньому тлі. Дотримуйтесь загальних правил у складанні цього документа, але додайте до нього щось своє. Це має бути своєрідний гачок, на який клюне “золота рибка”, тобто роботодавець.

Дуже часто багато претендентів вказують свої переваги. Я:

  • відповідальний;
  • пунктуальний;
  • усидливий;
  • комунікабельний.

Але такі якості у своєму описі вказують 90% людей. Це вас не виділяє.

Сила слова

Відомо, що наявність таких слів у документі, як “досвід”, “планування”, “участь”, “розвиток” позитивно впливає на потенційного начальника.

Слова “ніколи” або “завжди” можуть, навпаки, зіграти проти вас. Вони мають багато експресії і вони говорять про те, що ви любите перебільшувати. Співробітники з такими якостями навряд чи припадуть до душі керівництву.

Якщо ви маєте намір надіслати листа електронною поштою, то постарайтеся зробити його несхожим на спам. Нехай потенційний наймач відчує, що ви звертаєтесь саме до нього. За листом має стояти особистість, а не робот. Адже це ваше перше, хай і не особисте спілкування з майбутнім керівником.

Про головне – коротко

Співробітники відділу кадрів зазначають, що читати резюме, які своїми габаритами анітрохи не поступаються твору Льва Толстого “Війна та мир”, їм просто не хочеться, та й ніколи. А ось короткі резюме, в яких міститься вся важлива інформація, читати легко та приємно. Тому розмір документа не повинен перевищувати двох аркушів формату А4.

Чесність – найкраща політика

Багато людей йдуть на ризик і вказують у своєму резюме те, що не відповідає дійсності. Наприклад, ви вкажете, що досконало володієте англійською. При цьому текст написаний вами мовою Робін Гуда. Найменша помилка, допущена вами, красномовно скаже про те, що ви далекі від досконалого мовознавства.

Якщо навіть ви склали резюме українською, але при цьому вказали чудове знання якоїсь іноземної мови, вас легко викрити вже на співбесіді. І тоді ви можете забути про цю роботу. Адже ви теж не любите коли вам брешуть!

Послідовність створює стиль

Місця роботи мають бути перераховані у порядку — від останнього до першого. Причому, спочатку має бути зазначена дата, потім назва компанії, посада та функції, які ви виконували. Стисло опишіть свої обов’язки. Немає потреби перераховувати всі свої “подвиги”.

Також, якщо у вас досить поширена професія (юрист, економіст), фахівці рекомендують вказати спочатку професійні навички – офісне обладнання та програми, з якими спілкуєтеся однією мовою. А лише потім організацію та посадові обов’язки.

Справа в тому, що для таких стандартних професій коло обов’язків є однаковим. А якщо ви вкажете навички вперед, у вас буде шанс “зачепити” роботодавця.

Акуратність та уважність відіграють не останню роль

Перед надсиланням резюме опрацюйте документ. Ваш виклад має бути добре структурованим та оформленим. Але не переборщіть з кольорами та заливкою. Резюме – це все таки діловий документ.

Ретельно перевірте текст на помилки. Якщо у вас не дуже “тісна дружба” з граматикою української мови, попросіть когось із близьких перевірити текст резюме.

Короткий підсумок

Тепер ви вже знаєте принципи побудови правильного резюме. Сміливо відправляйте його та чекайте на запрошення на співбесіду. Тепер отримання заповітної посади цілком у ваших руках!

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Previous post Совет: как сделать красивый ремонт кухни
Next post Doosan DX300LL: обзор специализированной техники