Trending Tags

Співбесіда: як розповісти про себе

Read Time:1 Minute, 59 Second

Співбесіду можна назвати самопрезентацією, на якій кандидат має розповісти усі свої здобутки та переваги. Кадровики та представники фірми відразу ж просять претендента розповісти про свої звершення. Найчастіше таке прохання вводить у ступор претендентів. Одному кандидату заважає стислість і він не може розповісти про себе, іншому – зайва скромність. Хоча й трапляються майстри, які можуть залишити про себе чудове враження, до речі, буває, що і хибне. Як відповісти правильно на просте запитання: “Розкажіть про свої професійні успіхи?

Починаючи свою розповідь, весь час треба пам’ятати – майбутній роботодавець не чекає довгих історій про життя та професію. Йому потрібні конкретні факти та результати діяльності співрозмовника. Потрібно розповісти, як ваша робота вплинула на загальні успіхи та показники компанії. Наприклад, якщо колишня робота була пов’язана з рекламою та залученням замовників, то можна розповісти, скільки людей та які організації були залучені до певних товарів та послуг компанії. Співробітник, який відповідає за зв’язки з громадськістю та ЗМІ, може назвати кількість громадських організацій та журналістів, які відвідували PR-захід, організований здобувачем.

Перед інтерв’ю краще підготувати коротку інформацію або усну розповідь про свої досягнення, підкріплену конкретними цифрами та прикладами, які яскраво відбивають успіхи на колишніх роботах.

Співбесіда трохи нагадує бій між представником фірми та претендентом. Звичайно, перевага у цій боротьбі належить роботодавцям, а ось претендент – найчастіше веде партизанську війну. Партизани мають брати досвідом. Якщо перемагають досвідчені, це не означає, що обов’язково переможе людина з багатою трудовою біографією. Адже роботу шукають і студенти, і молоді спеціалісти. Не можна думати, що молодій людині нема чого розповісти про себе. Відсутність стажу роботи ще означає, що молоді немає шансу знайти роботу.

Студенти можуть розповісти про перемоги на конкурсах чи олімпіадах. Роботу над конкретними проектами. Такий досвід може продемонструвати, що молода людина має здорові амбіції та ініціативність. Просто розумна молода людина має свої навчальні перемоги вміло підігнати під вакансію, яка її цікавить.

Можна на співбесіді розповісти про особисті успіхи, які зможуть розкрити роботодавцю особисті якості, які допоможуть у новій роботі. Хоча, розповідаючи про себе, треба бути трохи обережним. Захоплення шахами розкажуть про здатність людини логічно мислити, а ось любитель анекдотів може й не одержати бажаного місця. У якому офісі потрібна людина, яка відволікає колег смішними чи не дуже смішними анекдотами?

Збираючись на співбесіду, ще раз необхідно ознайомитися з умовами вакансії. Це допоможе зібратися і чудово презентувати себе на співбесіді. Під час розмови слід говорити чітко, але й уміти слухати. Не тушкувати, але й не базікати без зупинки. Не позувати і не займатися хвастощами.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Previous post Квартира посуточно: как и для чего ее снять
Next post Как приготовить яблочный пломбир: рецепт