Trending Tags

Грип: що варто знати – від симптомів до лікування

Read Time:1 Minute, 32 Second

Грип: загальна інформація

Грип – це захворювання, викликане вірусами, які, потрапивши на слизові оболонки верхніх дихальних шляхів, швидко розмножуються. Тому інкубаційний період від декількох годин до чотирьох діб. В результаті своєї життєдіяльності вірус грипу виробляє токсини, які отруюють організм людини.

Симптоми

Одним з головних симптомів цього захворювання є інтоксикація:

  • підвищується різко температура тіла;
  • турбує біль в м’язах;
  • ломота у всьому тілі;
  • турбує сильний головний біль;
  • бувають запаморочення;
  • збільшується проникність судин;
  • іноді відбувається крововилив.

Клінічна картина захворювання розвивається дуже швидко. Інтоксикація переважає над катаральними явищами, такими як нежить, кашель, першіння в горлі. Вони приєднуються пізніше, але тривають не менше 7-10 днів.

Ускладнення

Вірус грипу часто викликає такі ускладнення як пневмонія, запалення середнього вуха, гайморової і лобової пазух носа, бронхіт. Іноді приєднується і бактеріальна інфекція. На тлі запалення можливий розвиток гнійних процесів: менінгіт, абсцес в легкій формі, перикардит або гнійний плеврит.

Під час спалаху або епідемії грипу необхідно вжити заходів для профілактики захворювання. Але якщо все таки захворіли, необхідно запросити лікаря і лягти в ліжко. Слід суворо дотримуватися постільного режиму, фізичні навантаження неприпустимі при грипі. Порушення постільного і домашнього режимів часто призводять до ускладнень.

Що робити, якщо захворіли на грип

Рекомендовано активне пиття:

  • молоко тепле;
  • гарячий чай з лимоном;
  • малинове варення.

Також легка їжа, негостра, слабосолона. Лікар призначає вітаміни групи В і С в певному дозуванні й інші лікарські засоби. Антибактеріальні препарати лікар призначає в випадки ускладнення, або наявність хронічного захворювання у хворого. Самостійно приймати антибактеріальні препарати не слід, так як на віруси вони не діють.

При різкому погіршенні стану хворого, близьким необхідно негайно викликати “Швидку допомогу”. Наприклад, при такому ускладненні як набряк легенів необхідна невідкладна медична допомога в стаціонарних умовах.

Профілактика

Для профілактики захворювання необхідно збільшувати захисні сили організму. Наприклад, одним з простих, надійних і доступних засобів є загартовування і систематичне заняття фізкультурою. Якщо загартована людина і захворіє на грип, то в більшості випадків захворювання протікає без ускладнень.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Previous post Анорексія: що варто знати
Next post Кованные изделия: художественная ковка